home | sauna | bar | kontakt | rezervace
Sauna nad zimakem na facebooku

SAUNA - provozní doba

sauna nad zimakem Roztopena vždy jen na objednávku. Vyberte si termín, který Vám vyhovuje.
Objednejte se nejlépe pár dní předem na tel.: 739 877 966. Objednávat se můžete samozřejmě i v den saunování, ale nemusí být volná požadovaná doba. Pronajmout lze i celou saunu jen pro sebe - kapacita 4 osoby.

Z technických důvodů je nutné svou návštěvu ohlásit minimálně 2 hodiny před dobou, kdy se chcete začít saunovat, abyste nemuseli čekat na roztopení sauny. Pokud z nějakého důvodu nemůžete na objednaný termín přijít, prosím, odhlašte se - opět minimálně 2 hodiny předem.

Ceník:

1 hodina - 150,- Kč na osobu          celá sauna - 440,- Kč za hodinu (s Plz. kartou 396,-)
1,5 hod. - 180,- Kč na osobu          celá sauna - 550,- Kč za 1,5 hod. (s Plz. kartou 495,-)
2 hodiny - 200,- Kč na osobu          celá sauna - 660,- Kč za 2 hodiny (s Plz. kartou 594,-)

sauna nad zimakem
10% sleva při rezervaci celé sauny - po předložení Plzeňské karty. Že nemáte Plzeňskou kartu? Nevadí, příspěvek na saunu můžete získat také pokud jste pojištěncem VOZP případně si ověřte u svého zaměstnavatele, zda Vám náklady na saunování nehradí z nějakého zaměstnaneckého fondu.

Podle posledních zpráv (červen 2014) proplácí také VZP saunu v programu Pohybová aktivita, ale pozor, doklad o zaplacení musíte odevzdat do 3 měsíců od vystavení!

Ceny zahrnují půjčení prostěradla a ručníku (při rezervaci celé sauny po 4 ks od každého, další sada ručník + prostěradlo za příplatek 30,- Kč). V případě zájmu si do sauny můžete půjčit knížku nebo hlavolam.

Při rezervaci celé sauny v ceně navíc vonná silice na jednorázové polití rozpálených kamenů.


Přijímáme také poukázky Ticket Compliments a některé z poukázek Sodexo (včetně čipové karty)


Ceny permanentek - čím více vstupů, tím levnější vstup...
Počet vstupů 1 HOD 1,5 HOD 2 HOD
1 - 3 150,- Kč 180,- Kč 200,- Kč
4 - 6 140,- Kč 165,- Kč 180,- Kč
7 - 9 130,- Kč 155,- Kč 170,- Kč
nad 10 120,- Kč 145,- Kč 160,- Kč

Provozní řád:

Návstěvník sauny se po příchodu do prostor sauny ohlásí obsluze v prostorách čekárny (minibaru). Zde si vybere délku saunování, dostane ručník, klíč od šatny a zaplatí. S klíčem pak návštěvník odchází do šatny. Vstup za lavici na chodbě je povolen pouze po přezutí.

V šatně se návštěvník vysvlékne a spolu s mycími potřebami vstoupí do sprchy. Nahé tělo umyje mýdlem, řádně se osprchuje a důkladně osuší.

Obsluha sauny návstěvníkovi připraví prostěradlo a ručník. Má-li návštěvník zájem o knihu případně hlavolam, může se domluvit na zapůjčení s obsluhou. Kniha je urcena především do prostoru odpočívárny, celodřevěné hlavolamy lze brát i do prostoru prohřívárny.

Po osprchování odchází návstěvník do prohřívárny, kam si vezme prostěradlo případně suchý ručník (v sauně má být suchý vzduch), na kterém bude v prohřívárně sedět / ležet.

Při prvních příznacích nevolnosti, točení hlavy či jiných obtížích návstěvník okamžitě opustí prostor prohřívárny. Po prohřátí těla (doba je u kazdého individuální) následuje ochlazovací fáze. Veškerý pot návštěvník spláchne pod tekoucí vodou (ochlazovací bazén v prostorách sauny je napuštěn jen pro vlastní potřebu provozovatele).
sauna nad zimakem
Po ochlazení se navstěvník opět důkladně osuší a vrátí se do prohřívárny. Postup "prohřátí - ochlazení" je vhodné opakovat minimálně 2x, nejlépe 3x. Po posledním ochlazení si návstěvník odpočine v odpočívárně (alespoň 20 minut) a doplní tekutiny.

Při odchodu z odpočívárny hodí návstěvník použité prostěradlo a ručník do připraveného koše. Knihu, hlavolam a klíč vrátí obsluze.

Celý prostor sauny (včetně minibaru) je nekuřácký.

Postup správného saunování - obecně:

Saunu může navstěvovat každý zdravý člověk. Neměl by být hladový ani právě po jídle. Měl by se zdržet konzumace alkoholických nápojů a měl by si na saunování vyhradit dostatek času (minimálně hodinu, nejlépe hodinu a půl).

V šatně odložíme veškeré oblečení. Do sprchy vstupujeme jen s mycími potřebami; případně v čisté omyvatelné obuvi. Tělo umyjeme mýdlem a řádně se osprchujeme a důkladně osušíme.

Do prohřívárny si vezmeme prostěradlo případně suchý ručník (v sauně má být suchý vzduch), abychom měli na čem sedět / ležet. V průběhu prohřívání se můžeme masírovat. Při prvních příznacích nevolnosti, točení hlavy či jiných obtížích okamžitě opustíme prostor prohřívárny.

Po prohřátí těla (doba je u každého individuální) následuje ochlazovací fáze. Veškerý pot spláchneme pod tekoucí vodou (a to i v případě, že je k dispozici ochlazovací bazén či káď). Po ochlazení se opět důkladně osušíme a vrátíme se do prohřívárny.

"Prohřátí - ochlazení" bychom měli opakovat minimálně 2x, nejlépe 3x. Po posledním ochlazení si odpočineme v odpočívárně (alespoň 20 minut). Doplníme tekutiny.

Máme zavřeno nebo máme již pro daný termín naplněnou kapacitu?

Nezoufejte, zkuste najít alternativní plán třeba na: Sportovní portál města Plzně